4.0
Tek Yüz Perde İzolasyonu | Tek Yüz Perde Yalıtımı

Tek Yüz Perde Yalıtımı - İzolasyonu

                                                                                                                                                                                                        

tekyüz-perde-su-yalıtımı

Betona yapışan membran uygulamaları kapsamında tek yüz perde yalıtımı önemli bir yer tutmaktadır. 

Çalışma mesafesinin olmadığı perde bölgelerinde, yapı içinden izolasyon yapılması zorunlu olup, betona yapışan membran perde kalıbı içine montajı ve ekyeri birleşim imalatlarının yapılmasını takiben beton dökülmesine olanak sağlamaktadır. 

Böylelikle izolasyon perde betonu ile birlikte etap etap yükselmekte, perde dış yüzeyindeki dar çalışma alanından izolasyon uygulaması etkilenmemektedir.

FPO esaslı ExtruPol®F ve ECB esaslı ExtruBit®F dökülen betona yapışan membran sistemleri, tekyüz perde izolasyon uygulamalarında birçok projede başarı ile uygulanmıştır. 

tekyüz-perde-izolasyon-detayı

Arka yüzeylerine lamine edilmiş özel PP keçe sayesinde dökülen betona her noktada tam olarak yapışmakta, ortasında bulunan cam elyaf donatı ile yapısını güçlendirmektedir.

Tekyüz Perde - Kuyu Temel İzolasyon Uygulama Metodu

Betona yapışan membran uygulamaları kapsamında mekanik yöntemlerle ( gazlı çivi çakma tabancası v.b ) perde yüzeyine asılan ExtruPol®F veya ExtruBit®F ruloları perde yüksekliğince her 10 m‘de bir geçici olarak sıfırından sabitlenip asılır, yukarıdan aşağıya açılarak sarkıtılır , açılan rulolar birbirine 10 cm bindirilmelidir. 

Geomembran su yalıtımı rulosu üst kotu her bir döküm için filiz boyunun en az 30 cm yukarıda olmalıdır. Otomatik kaynak makinesi ile bini yerlerinden çift sıra düşey sıcak hava kaynaklar yapılmalıdır. 

Temel uygulaması esnasında bırakılan pay, düşey membranlar üzerine bindirilip etek kaynağı yapılarak, sistemin sürekliliği sağlanılmalıdır. Perde yükseldikçe aynı şekilde hem boy hem de etek kaynakları yapılarak yalıtım sisteminin sürekliliği sağlanmalıdır. 

Tüm kaynaklar basınçlı hava ile test edilmeli ( 2 atm ) ve geomembran üzerinde görsel testler yapılmalıdır.

tekyüz perde izolasyonu
© TÜM HAKLARI SAKLIDIR | İZİNSİZ KOPYALANAMAZ | TARMAN YAPI SİSTEMLERİ VE DIŞ TİC LTD ŞTİ 2010